Poradenství

V ČR jsou dřevostavby v porovnání s klasickými stavbami velmi oblíbené, hlavně pro jejich výborné vlastnosti, mezi které určitě patří,výrazně nižší náklady na vytápění až o 50%, což může u standardního domku 5+1 znamenat úsporu až 100.000,-Kč za 5let, kdy se vrátí počáteční cenový rozdíl, který je oproti klasické stavbě, která vycházela o něco levněji.Také velmi štíhlá konstrukce stěny s vynikajícími izolačními vlastnostmi, kdy v létě příjemně chladí a v zimě skvěle hřeje a dodání na klíč už za 4 měsíce, jsou hlavními důvody velkého zájmu právě o dřevostavby.

Často se ale stává, že se někteří investoři pro dřevostavbu nerozhodnou jen proto, že mají ve svém okolí někoho, kdo dřevostavbu stavěl, jenže realizující firma neprovedla některé důležité prvky správně, jako např. prolepení vzduchotěsné obálky, kotvení, prostupy atd., protože se to u klasických staveb nedělá a protože jim chybí zkušenosti a informace o stavební fyzice - difuze vodní páry, tepelné mosty apod. Protože investorům nejsou často z neznalosti poskytovány důležité informace se pak nakonec rozhodnou pro zděnou stavbu.

Kvalita provedení dřevostavby je závislá na perfektním provedení mnoha detailů, které jsou pro pozdější provoz a užívání klíčové. Proto je poradenství a přímé dozorování při výstavbě dřevostaveb nezávislou a specializovanou odbornou firmou s dlouholetou praxí, tak důležité. Uvědomují si to, jak dodavatelské stavební firmy, tak i samotní občané, kteří poradenství i samotné dozorování výstavby dřevostaveb využívají, protože chtějí mít 100%-ní garanci, že budou dodrženy všechny technologické postupy s ohledem nejen na stavební fyziku, ale i na výběr vhodného materiálu, který se bude při výstavbě používat. Odborné konzultace a stavební dozor odhalí možné chyby a nedostatky dřív, než vůbec vzniknou. Díky tomu lze ušetřit nemalé peníze nejen při realizaci stavby, ale i do budoucna.


Výhody odborné konzultace pro investory:

- znalost materiálů na trhu - neznamená nutně, že nejvhodnější materiál musí být nutně nejdražší, možnost poradit, jaké materiály použít a tím ušetřit.

- konzultace časového harmonogramu - možnost sladit postup jednotlivých prací co nejefektivněji tak, aby byly co nejkratší technologické přestávky a tudíž se neoddalovalo dokončení stavby.

- v obou případech je možno ušetřit řádově několik desítek tisíc Kč

Výhody odborné konzultace pro realizační firmy :

- poskytnutí 20-leté zkušenosti v oboru

- včas odhalit nesprávné postupy

- doporučit levnější, přitom stejně kvalitní materiál

- obrana proti někdy "vševědoucím" investorům, kteří často získají někde informace, které ovšem nejsou komplexní a vytržené z kontextu nedávají smysl.

Výhody odborné konzultace pro projektanty a architekty :

- poskytnutí 20-leté zkušenosti v oboru

- konzultace skladby konstrukcí vzhledem k tomu, co se od domu očekává

- eliminace použití nejdražších materiálů a tyto nahradit levnějšími se stejnými vlastnostmi

 

U nás máte hodinu konzultace po telefonu zdarma. S minimálně týdenním předstihem si poptejte 2-3 termíny a my Vám jeden z nich potvrdíme. V čas konzultace voláme my Vám. Ideální je, když budete v čase konzultace u počítače.